Lakásbiztosítás

dijaszamitas 2

A lakásbiztosítások piaca az utóbbi években nagyot bővült, színesebb és érdekesebb lett!

Több kisebb piaci szereplő megjelenése versenyre késztette a nagyokat is, így érdemes számolni! Ráadásul a kockázati körök is bővültek, ma már olyan kockázatokra is létezik fedezet, amikre évekkel ezelőtt nem is gondoltunk (háziállat biztosítása balesetre, bankkártya elvesztése, kulcs elvesztése esetén a zárcsere költségei, hűtőszekrény kiolvadásából eredő kár, speciális felelősségbiztosítások a bent lakókra, stb).

Az árverseny itt is jelen van, bár merthogy Magyarországon még mindig jellemzően csomag termékeket értékesítenek a biztosítók, inkább a kínálat bővülése, az egyre szélesebb szolgáltatási szint és bevállalt kockázat a jellemző.

Nagyon fontos a lakásbiztosításoknál, hogy az ingatlannak nem a vélt eladási értéke kell, hogy a biztosított összeg legyen.(épület biztosítása esetén) Az un. újraépítési értékre a legtöbb biztosító ajánlott árakkal dolgozik, érdemes azokat a kiviteltől függően elfogadni. Mert ha túl magasra értékeljük az ingatlant (túlbiztosítás - pl. egy kertes házban az eladási értékben benne van a kert is, a biztosítási összegben pedig nincs benne), feleslegesen "dobjuk ki a pénzt", egy kártérítésnél csak a valós helyreállítást fizeti meg a biztosító.
Ugyanakkor az alulbiztosítás (alacsonyabbra tesszük az értéket a biztosító által javasoltnál) sem szerencsés, egy kár esetén sokszor a valós költségeink töredékét fizetik csak meg részünkre!

Az ingóságok biztosításánál ugyanez a helyzet. Az ügyfél gyakran hajlamos alulértékelni ingóság vagyonát, ami kár esetén sok problémát hordoz.
Javaslatunk: Becsülje meg, ha minden eltünne a lakásból (ruhák, étkészletek, edények, élelmiszerek, gyerek játékai, stb - ne csak a bútorokra, műszaki cikkekre tessék gondolni!), mennyibe kerülne mindet újra beszerezni?! Mert egy tűz után ennek a megtérítését fogja elvárni a biztosítótól.

A társasházban lakóknak figyelnie kell még, hogy a ház kötött-e társasház biztosítást. Ilyenkor ugyanis a bentlakónak csak az ingóságait kell biztosítania, az épületre csak duplán fizetne, hisz azt a ház biztosítása tartalmazza! Kérdezze meg közös képviselőjét, mielőtt biztosítást köt!

Forduljon hozzánk bizalommal kérdéseivel!

dijaszamitas 2